לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

קולמר

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

קולמר

קולמר - עיירה קסומה ומיוחדת

יש הקוראים לה ונציה הקטנה, אחרים מכנים אותה בירת היין האלזסי.

לא משנה הכינוי, קולמר, עיירה צרפתית בחבל אלזס, היא אחת היפות והמיוחדות בצרפת כולה.

למבקרים ביער השחור, לא להחמיץ שיטוט מהנה ברחובות העיר העתיקה של קולמר הקטנה והססגונית. לא תצטערו.

COL1

קולמר היא עיירה קטנה בחבל אלזס שבצפון מזרח צרפת, השוכנת בסמוך לגבול צרפת-שוויץ-גרמניה. כששים קילומטרים צפונית ממנה נמצאת העיר השוויצרית בזל, והעיר הגרמנית פריירבורג.

כינויה 'בירת היין האלזסי' ניתן לה על שום מיקומה, לאורך דרך היין של חבל אלזס, אשר נמתחת לאורך מאה ושבעים קילומטרים, מתחת להרי ווז'.

כינויה השני 'ונציה הקטנה' הוא בשל דמיונה לונציה, עם הנהר שחוצה את העיירה, בין הבתים, ואשר ניתן לשוט בו בסירות.

העיר העתיקה היא מוקד האטרקציות בעיירה קולמר הקטנה, רק שבעים אלף תושבים, והיא בנויה ברובה כמדרחוב גדול שמדמה מעין מוזיאון פתוח לאמנות לאורך ההסטוריה.

יצוין כי העיר העתיקה שמורה באופן מעורר התפעלות ויש בה מגוון בתים ומבנים בסגנונות שונים, גותי, רנסנס, ובתים טיפוסיים לחבל אלזס, בנויים ומעוטרים בקורות עץ יפות ושפע אדניות פורחות בחלונות.

אחד ממוזיאוני העיר שוכן במבנה מהמאה השלוש עשרה, מבנה שבעבר שימש כמנזר והוסב למוזיאון.

COL2

דרך היין
אקלים אלזס הוא יבש ומתאים מאד לגידול גפנים, כמו גם האדמה המיוחדת שיש בה משקעים וולקניים שטובים לגידולי ענבים לייצור יין לבן, תחום ההתמחות של האזור.

בשיטוט בסביבות קולמר תיתקלו בשלטים רבים שמכוונים אתכם אל אחד הכרמים והיקבים, שם תוכלו לטעום יין טעים וללמוד על תהליך ההכנה שלו.

קולמר היא עיירה רומנטית להפליא, עם הבתים המיוחדים, הנופים המשגעים וגם הטעמים הנפלאים. האזור שופע מסעדות איכותיות, חלקן עלות כוכבי מישלן, ון מייצרות את התפאורה המושלמת לסיור רומנטי ונעים.

בעיר העתיקה מתקיימים בסופי השבוע שווקים ששווים ביקור, עם המאכלים המקומיים הנפלאים, ולצידם שוק בגדים ומזכרות מעניין, כולם בסמוך למבנים הסטוריים מפוארים ויפים ואף שפע בתי קפה ססגוניים.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות