לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

פרייבורג

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

פרייבורג

בפינה הדרום מזרחית של היער השחור שוכנת בירת האזור שמכונה "פנינת היער השחור". ואכן, אין תיאור מדויק יותר לעיר פרייבורג עוצרת הנשימה, שנוסדה בשנת 1120.

זוהי עיר אוניברסיטאית מטופחת ומהודרת שניתן לטייל בה בתחבורה הציבורית המצוינת, כמו אוטובוסים וחשמליות, או באופניים אותם ניתן לשכור ממספר מקומות בעיר.

פרייבורג

העיר משופעת אתרים ואטרקציות, ביניהם כמה שפשוט חבל להחמיץ:

הקתדרלה של פרייבורג- כנסייה שבנייתה נמשכה שנים רבות, החל מ- 1200 וכלה ב- 1513. בשל השנים שחלפו, ניכרים בה מספר סגנונות בנייה, בהתאם לרוח התקופה בה נבנתה, כמו גותי,רומנסקי ואחרים. צריח הכנסייה מתנשא לגובה של כמאה וששה עשר מטרים וקשה להחמיץ אותו מכל מקום בעיר. הוא גם מתפאר בששה עשר פעמונים מרהיהים.

אבני הזכרון- לפרייבורג יש מקום של כבוד גם ליהודי המקום שנספו בשואה. הם מונצחים באמצעות אבנים שקועות במדרכה מול בתי הנספים ובהן חרוטים שמות הדיירים, שנת הלידה ומה עלה בגורלם. כמו כן, ניתן למצוא בחזית תחנת הרכבת של העיר שלט הנצחה ליהודי המקום שגורשו מהעיר ולא שבו אליה.

תעלות המים "באשלה"- תעלות אלו חוצות את העיר העתיקה הון מתמלאות ממימיו של נהר דרייסם הסמוך לפרייבורג. התעלות נבנו בימי הביניים במטרה לספק לתושבים מים לשימושים שונים כמו רחצה, השקיה, פינוי שפכים וכדומה. הן הוזרמו הישר לשדות במטרה לדשן את הקרקע. התעלות שימשו גם את הכבאים בכיבוי שריפות. כיום נוהגים תושבי וילדי העיר להשיט בובות עץ קטנות וסירות משחק בתעלות המים. אגדה ישנה מספרת שאם הבטתם מעלה על בנייני העיר היפים ובטעות דרכתם בתוך תעלת מים, תינשאו לבן או לבת העיר.

• שוובאבנטור- שער העיר העתיקה- זהו אחד השערים של העיר העתיקה וככל הנראה נבנה במהלך המאה השלוש עשרה. שמו ניתן לו על שם סוחר שהגיע מחבל שוואביה, התאהב בעיר היפה ורצה לקנות אותה. הוא הציע תושבי העיר שתי חביות מלאות בזהב אולם התושבים התנגדו בטענה שהעיר שווה הרבה יותר. לאחר דין ודברים הסכימו לפתוח את החביות וגילו בהן רק חול ואבנים, זאת לאחר שאשת הסוחר החליפה את הזהב והותירה את הסוחר חסר כל ומבויש.

• מרטינסור- העתיק מבין שערי פרייבורג העתיקה. קורות העץ של השער העתיק מעוטרות בציור של מרטין הקדוש ומכאן גם שמו של השער. בתחילת המאה העשרים השער שופץ. לצידו יש גלעד לזכר שלוש נשים בנות המקום שהועלו למוקד בשנת 1599 בחשד לעיסוק בכישוף.

העיר המקסימה, ובמיוחד החלק העתיק שלה מומלצת מאד לביקור ושוטטות בסמטאות היפות והציוריות ובמבנים העתיקים. בסמוך לה מצוי הר שלוסברג שמומלץ לטפס עליו עד למגדל המצוי בראשו וממנו ניתן להשקיף על העיר, ע היער השחור ועל רכס הרי ווז' הצרפתי.

הר סמוך נוסף הוא שוינסלנד והוא מתנשא לגבוה 1284 מטרים. ניתן להשקיף ממנו על האלפים השוויצרים. אל ההר ניתן להגיע באמצעות רכבל, ברכב או אפילו ברגל, בטיפוס של כשנים עשר קילומטרים, למיטיבי לכת.

דברים שכדאי לדעת

פרייבורג היא העיר החמה ביותר מבין ערי וכפרי היער השחור, ובגרמניה כולה.

העיר העתיקה ממוקמת בחלק המזרחי של פרייבורג, כאשר הרחוב הראשי שלה, 'קייזר יוזף', חוצה אותה מדרום לצפון.

הזמן הטוב ביותר לבקר בה הוא בקיץ, אז עומדת הטמפרטורה הממוצעת על כ-24 מעלות ביום. לעומת זאת, יש להצטייד בבגדים חמים לשעות הערב וכן במטריות, מאחר וגשמים שכיחים באזור, גם בעונת הקיץ.

הרכבל המוביל להר שוינסלנד הוא הארוך ביותר בגרמניה, 3600 מטרים ונדרשות כעשרים דקות להגיע עימו לפסגת ההר.

מאחר ופרייבורג היא עיר אוניברסיטאית השוקקת בסטודנטים צעירים, לא חסרים בה חיי לילה ערים, כמו מועדונים, מסעדות ובתי קפה.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות