לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

מפלי הריין והסביבה

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

מפלי הריין והסביבה

טיול ביער השחור הוא כנראה אינו מושלם אם לא מגיעים למפלי הריין בשווייץ. עוצמות של מים, נופים מקסימים ותצפיות פנומנליות הם חלק מהדברים שמצפים לכם במקום. משם זה רק הולך ומשתפר, עם עיירות וכפרים סמוכים, שמציעים לכם יופי בלתי נדלה.

מים בששון

מפלי הריין בשווייץ הם המפלים הגדולים ביותר באירופה. רוחבם כמאה וחמישים מטרים וגובהם עשרים ושלושה. בעונת החורף ספיקת המים היא כה עזה, שהיא עומדת את כמאתיים וחמישים מ"ק לשנייה. השפיעה כל כך עזה עד שדגים לא יכולים לשחות במעלה הזר, למעט צלופחים.

נהר הריין, למרגלות המפלים הוא הארוך ביותר באירופה המערבית. מקורות המים שלו הם הרי האלפים השווייצרים והאיטלקים. הנהר זורם לאורך יותר מאלף קילומטרים ואז נשפך לים הצפוני. בגבול שבין גרמניה לשוויץ

RAYN1
בריין העילי, מצויה הנקודה המרהיבה ביותר של מפלי הריין. ניתן לשוט בסירה על הריין ולהגיע עד לאי קטן במרכז נהר, יותר נכון סלע ענק ולטפס עליו וכמובן, לצפות במפלים השוצפים ולחוש ברסס הטיפות הניתזות.

בצד הגדה השוויצרית ניתן וטפס במדרגות למבצר לאופן, ממנו יש נקודת תצפית מקסימה על המפלים וכל הסביבה, כאשר ישנן כמה מרפסות תצפית המציגות צדדים שונים של הנוף.

בתוך המבצר יש ציורים מרהיבים שצוירו במהלך השנים, כולם בהשראת המפלים היפים.

RAYN2
סביבת המפלים
על הגדה הצפנית של הריין, בסמוך לגבול גרמניה נמצאת העיירה שפהאוזן המקסימה. מבנים מקסימים ובהם חזית מצוירת, מזרקות מקושטות ופסלים צבעוניים הם חלק מהקסם של העיירה היפה, כמו גם הרובע העתיק המדהים, שזורק אתכם היישר לימי הביניים.

עיירה נוספת, מקסימה במיוחד, השוכנת בין קונסטנץ לשפהאוזן היא שטיין אם ריין. היא שוכנת משני צידיו של נהר ריין והעיר העתיקה שלה מרשימה במיוחד, מוקפת בחומה ושערים מתקופת ימי הביניים. התכוננו למראה מדהים ברגע בו תחצו את השערים ולנגד עיניכם יתגלו בניינים רבים מכוסים בציורי קיר עתיקים (פרסקו), כאשר חלק מהם הוא מהמאה האחת עשרה. המדרחוב היפה שווה סיור נעים ומומלץ לשבת באחד מבתי הקפה או השוקולטריות, לשבת, ליהנות ולספוג את האווירה.

סמוך לשטיין אם ריין ולקונסטנץ מצוי אי הפרחים. ריבוי קסום של פרחים מכל הסוגים, ביתן פרפרים וכמובן, כמה ארמונות ציוריים לקינוח...

מומלץ להמשיך משם לסנט גאלן הסמוכה, עיר עתיקה מאד שקיימת כבר משנת 612 לספירה. ניתן לסייר רגלית מאחר וכל האתרים היפים מצויים בסמיכות האחד לשני. התצפית מהעיר מקסימה והמחשבה על טיול בסמטאות שראו כל כך הרבה הסטוריה היא מרטיטה.

RAYN3

עוד מומלץ להגיע דרומית לסנט גאלן, שם נמצאת העיר הציורית המקסימה אפנצל, שהבתים בה נראים כאילו מישהו צייר אותם בצבעים צבעוניים.

היער השחור וסביבותיו הוא עולם ומלואו של נופים, היסטוריה, רומנטיקה, טבע, סיפורים מרתקים וטעמים טובים. מאחר והוא סמוך לכל כך הרבה מקומות, כמו גרמניה, שוויץ וצרפת, אי אפשר לתור את כולו, אולם ישנם אתרים ונקודות שאם אתם באזור, כדאי לעשות מאמץ ולהגיע אליהן, למשל מפלי הריין וסביבתם.

טיול נעים.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות