לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

מנהיים

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

מנהיים

מתכננים טיול ליער השחור? אל תחמיצו ביקור בעיר המעניינת מנהיים, השנייה בגודלה במדינת באדן וירטמברג, והעשרים בגודלה בכל גרמניה.

זה המקום לספוג תרבות, לערוך קניות, לספוג חמצן מהריאות הירוקות של העיר, ביניהן פארק לואיסן, אחד היפים באירופה.

תרבות עשירה והסטוריה מפוארת

העיר מנהיים ממוקמת בנקודה בה נפגשים נהר הריין ונהר נקר. היא נמצאת בקצה הצפון מערבי של מחוז באדן וירטברג, כעשרים קילומטרים מערבית היידלברג.

MANN1
זו העיר בה הומצאו הטרקטור והאופנוע, יש בה חנויות מותגים רבות לצד בוטיקים מהודרים והפארקים שבה שווים ביקור, כמו גם המוזיאונים והגלריות.

מגדל התצפית העתיק נבנה בשנת 1722 וגובהו כשלושים ושלושה מטרים. ניתן לצפות ממנו תצפיות אסטרונומיות או סתם ליהנות מהיופי ומהנוף.

ארמון הבארוקי, הגדול ביותר בכל גרמניה, נבנה במשך ארבעים שנה, כאשר הבנייתו הסתיימה בשנת 1760. כיום משמש הארמון את אוניברסיטת מנהיים אבל שווה לבקר בו ולהתרשם מהבנייה המיוחדת, ששוחזרה, לאחר ההפצצות במלחמת העולם השנייה. בתוך הארמון מצוי מוזיאון המציג את חיי הדוכס תיאודור צ'רלס,עם אוסף מטבעות וציורים. עוד בארמון אולם אבירים יפה וקפלה עם ציורי תקרה מופלאים. לצידו של הארמון נמצאת כנסיית הארמון, שם תיהנו ממגוון יצירות אומנות, ציורי תקרה ותבליטים יפים.

ארמון נוסף הראוי לציון הוא ארמון ברצנהיים, אחד מהמבנים היפים ביותר במנהיים. במקום הזה לימד מוצרט שיעורי פסנתר את ארבעת ילדיו של הדוכס צ'ארלס, שגר במקום עם פילגשו יוספה, אם ילדיו.

בסמוך לארמון תראו את כיכר שילר הקטנה והירוקה ולצידה את כנסיית הישועים.

MANN2
עוד כיכר ששווה לבקר בה היא כיכר הקפוצ'ינים, שקרויה כך על שם מנזר הקפוצ'ינים ששכן סמוך לה. בחודשי הקיץ רחבת הכיכר הומה וסואנת עם שווקים פתוחים, דוכני מכל הסוגים ושלל פסטיבלים והיא ססגונית עד מאד. גם בחורף נפתח בה שוק, בתקופת חג המולד.

ועוד בענייני ארמונות, אל תחמיצו את ארמון דאלברג שנבנה ב- 1733. הוא קרוי על שם תושב מנהיים, פון דאלברג, שניהל את התיאטרון הלאומי בעיר והיה אדם חשוב ורב השפעה. הוא חי בארמון ונהג לארח את מיטב אנשי האצולה המקומית. במהלך המלחמה הופצץ הארמון ונהרס ולאחר מכן שוחזר ושוקם, בשנת 1961. כיום משמש הארמון כספריית המוזיקה של מנהיים.

במנהיים עמד מבצר עתיק שנהרס עם השנים. במקומו הוקם הגן האנגלי המפואר, בשנת 1822. הוא צבעוני ויפה, עם שבילים ומשעולים בינות לצמחייה הפורחת.

ואם אתם בענייני הליכה, אל תחמיצו את הטיילת היפה של מנהיים, שפזורים לאורכה גנים ומדשאות, שבילים נסתרים ופתלתלים ובעיקר המון שלווה ונחת.

סמלי העיר

הסמל המזוהה ביותר עם העיר מנהיים הוא ללא ספק מגדל המים הישן שנמצא מזרחית ממרכז העיר. עוד שווים ביקור, כנסיית סנט סבסטיאן, בית העירייה הישן ופאר לואיסן היפה באירופה, עצום מימדים ונעים עד מאד.

סמלי דת במנהיים, בנוסף לכנסיות הם בית הכנסת של המקום שנפתח אחרי מלחמת העולם השנייה ומסגד סולטן סלים.

ביקור במנהיים הוא ביקור שמשולבים בו הסטוריה, תרבות, אוכל טוב וקניות, הכל במקום אחד, בעיר מעניינת בותר ששיקמה את עצמה לאחר החורבן שנוצר בה בסוף מלחמת העולם השנייה.

אם אתם מבקרים ביער השחור, שווה לתכנן מסלול שיכלול בתוכו גם את מנהיים.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות