לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

חופשה באגם מאמלזי ביער השחור

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

חופשה באגם מאמלזי ביער השחור

חופשה באגם מאמלזי - איך נשמעת לכם חופשה בבקתת עץ מעוצבת, לרגליו של אגם כחול על רקע נוף הררי משגע? אגם מאמלזי (Mummelsee) בצפון היער השחור בגרמניה, הוא בדיוק המקום המתאים לחופשה כזו.

אז רגע לפני שמזמינים חבילת נופש ביער השחור, לכל מי שעדיין לא מכיר ויודע – השם המפורסם הוא לא רק עוגה (טעימה במיוחד), אלא גם חבל ארץ קסום בדרום מערב גרמניה, ששטחו כ-6,000 קילומטרים רבועים. אם יש מקום שמייצג את אירופה במיטבה, הרי שזה שוורצוולד (Schwarzwald) - המקום המושלם לחופשה משפחתית או זוגית.

בניגוד לסברה הרווחת, שהמקום קיבל את שמו מכיוון שיש בו מקומות בהם העצים כה צפופים עד שמיעוט מקרני השמש מצליח לחדור פנימה - הרי שהשם נובע מסיבה אחרת לגמרי. היער השחור שופע במחצבים כהים כגון עץ, מתכת, אדמה ועוד - שבעצם נתנו לו את שמו.

תמונת אילוסטרציה (מקור: pixabay.com)

האגדה המקומית טוענת שמלך אגם מאמלזי ובתולות הים שלו, יוצאים לשחק ולהשתובב בשעות הלילה. ייתכן מאוד, אבל למבקרים במקום יש לא מעט דברים לעשות - ולא בטוח שיצליחו לראות את המלך השובב.

היקפו של האגם 800 מטרים, עומקו המרבי הוא 17 מטר והוא ממוקם בגובה של 1,036 מטרים מעל פני הים - בהחלט מחזה מרהיב לעין, ואחת מפינות החמד המרהיבות ביותר בחבל ארץ זה. שמו של האגם נגזר משמן של חבצלות המים הלבנות, שנקראות Mummeln בניב המקומי. מרגע שהוקם הכביש הראשי של היער השחור ב-1930 (Schwarzwaldhochstrasse), הפך האגם למקום משיכה רבתי לתיירים בכל ימות השנה.

מדובר באגם קטן שסביבו נוף מיוער יפהפה, אותו ניתן להקיף בהליכה של חצי שעה עד 40 דקות. במקום פזורים כמה בתי קפה וחנויות של מזכרות, החניה בחינם וניתן אף לשכור סירות פדלים שבהחלט מוסיפות עניין. אין כמו לשוט על פני האגם המרהיב הזה, ולראות אותו מנקודות מבט שאינן אפשריות על החוף. כמו כן ניתן ליהנות משלל מאפים טריים במאפיות הפזורות סביב האגם, ובייחוד מלחם רוסטיק.

כמו כן לאורך חופו של האגם פזורים פסלים ויצירות אמנות יפהפיות, שבהחלט מוסיפים לתחושה הייחודית והכמעט מיסטית ששורה על המקום. מסלולי הליכה נוספים מובילים לפינות חמד נוספות סביב האגם ובקרבת הר הורניסגרינדה (Hornisgrinde), שסמוך לצלעו המערבית שוכן האגם. ניתן לטפס אל ראשו של ההר, השוכן בגובה 1,164 מטרים מעל פני הים - טיפוס של כשעה בערך.

אין ספק שאגם מאמלזי הוא אחד האטרקציות הבולטות והייחודיות ביותר בצפון היער השחור. עשו לעצמכם טובה ובקרו במקום המופלא הזה לפחות פעם אחת, ואנחנו מוכנים להתערב שתתמכרו.

 


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות