לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

באזל

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

באזל

אפשר לומר שלישראלים יש איזה שהוא קשר הסטורי עם העיר באזל בשווייץ, בה חרט הרצל את משנתו המפורסמת "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים". אולם גם בלי ההקשר הזה, מדובר בעיר משגעת ביופיה, שממוקמת בנקודה גיאוגרפית מצוינת, בסמוך לנקודת הגבול המשותף עם גרמניה וצרפת ולכן גם קרויה 'פינת שלוש המדינות'.

אם תכננתם טיול ליער השחור, אל תשכחו לפקוד את העיר הנפלאה הזו ולא תצטערו על החלטתכם.

BASAL1
עתיקה ומכשפת
יש לבאזל עבר ארוך מאד. ההתיישבות הראשונה במקום נעשתה כבר בשנת 500 לפנה"ס והשם באזל ניתן לעיר בשנת 374 לספירה. כבר בשנת 1225 נבנה בה הגשר הראשון באירופה, מעל נהר הריין שזורם היום במרכז העיר ובעצם מחלק אותה לשניים.

סיור בעיר העתיקה זורק את המטיילים בה היישר אל ימי הביניים, עם המבנים שנותרו כשהיו, הסמטאות הציוריות המרוצפות באבן והבתים המעניינים.

כאמור, העיר העתיקה בנויה משני עברי נהר הריין שזורם במרכזה.

BASEL2
מומלץ לבקר בבית העירייה וכיכר השוק שפועל מדי יום ובו ניתן למצוא מכל טוב, הכולל תוצרת חקלאית, פרחים, מזכרות ועוד.

בית העירייה הוא מבנה יוצא מגדר הרגיל ביופיו , עשוי כולו אבן גיר אדומה וססגונית. הוא נבנה בשנת 1501 ומשלב שני סגנונו, רנסנס וגותי ועד היום הוא משמש את עיריית באזל. על קירותיו ציורים יפים, הצריח שלו מוזהב והרעפים צבעוניים ויפים.

אל תחמיצו ביקור בכיכר בארפוסר היפה, שסביבה מתקיימים באורח קבע שווקים שונים, כמו פרחים, אמנות, עתיקות ואחרים. בסמוך מצויה גם הכנסיה הפרנסיסקנית שהוסבה למוזיאון להסטוריה של באזל.

מזרקת טינגלי היא אתר נחמד לכל המשפחה. ממוקמת בחזית כיכר התיאטרון ובה תשע דמויות מתכת שנעות וזזות בתוך המים ומתיזות אותם לכל עבר.

כמובן שסיור בבאזל אינו מושלם ללא ביקור בקתדרלה הגדולה שנבנתה בסגנון רומנסקי במאה ה-11. אחרי שפקדה אותה רעידת אדמה במאה ה- 14היא שופצה, הפעם בסגנון גותי, עם צריחים הנושקים לקו הרקיע, חלונות ויטראז' מקסימים ומרפסת בצד הצפוני, ממנה נשקף נוף מרהיב של העיר. שווה לבדוק מתי נערכים קונצרטים במקום


שער ספאלן- אחד השרידים הבודדים שנותרו מהחומה שנבנתה סביב באזל בשנת 1356 במטרה להגן עליה. השער היפה מכוסה כולו בציורים מהמאה החמש עשרה, עם תיאור מריה, נביאים וקדושים שונים.

הקשר היהודי
באזל מוכרת לנו גם בהיבט הציוני, העיר בה הגה הרצל את מדינת היהודים. מלן שלושת המלכים הוא המקום בו צולם הרצל בשנת 1897, שעון על מעקה המרפסת במלון וצופה על נהר הריין שזורם ממש מתחת למלון. בחדר בו שהה הרצל, מספר 117 בקומה הראשונה, מצוי לוח זכרון עם דיוקנו של חוזה המדינה.

גם בית הקזינו בעיר הוא נקודה חשובה בהסטוריה שלנו, מאחר ושם התקיים הקונגרס הציוני הראשון. מחוץ למבנה תתקלו בלוח עליו כתוב בשפה העברית והגרמנית את החשיבות ההסטורית של המקום.

באזל היפה משופעת במוזיאונים, נציין את מוזיאון הבובות המיוחד, בו מצוי אוסף דובי הצעצוע הגדול בעולם ועוד ארבע קומות של בובות מכל הסוגים, צעצועים, בתי בובות ועוד.

כמו כן מומלץ לבקר במוזיאון האמנות ובגלריית באיילר היפה.

למבקרים ביער השחור, באזל היא נקודת פתיחה או סיום מושלמת לטיול שלכם. עיר אלגנטית, נעימה ויפה, עם המון פינות חמד ואטרקציות המתאימות לכל גיל

BASEL3


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות